Inventarizācijas lieta

J
jautā:
02. februārī, 2021
Lelde

Labdien! Dzīvoklī tika veikta pārbūve, tika pievienota daļa no koplietošanas telpām. Ar īpašnieku piekrišanu. Būvvalde visu apstiprinājusi, būvdarbi pabeigti. Šobrīd vajadzīga jauna inventarizācijas lieta. Vai uzmērīšana jāveic tikai pārbūvētam dzīvoklim, vai arī jauna inventarizācijas lieta vajadzīga arī citu dzīvokļiem? Faktiski ir atļauja tikai par koplietošanas daļas pievienošanu manam īpašumam, bet nav vienošanās par zemes domājamās daļas palielināšanu. Mainās tikai koplietošanas telpas platība, kas kļūst mazāka. Bet nemainās citu īpašnieku dzīvokļu platība. Tāpēc rodas neskaidrības par to, kas man būtu jādara.

A
atbild:
08. februārī, 2021

Pēc būvdarbu pabeigšanas jauna inventarizācijas lieta ir nepieciešama īpašumiem, kas mainījuši savu faktisko sastāvu, t. i., jūsu dzīvoklim un koplietošanas telpām. Ja citu dzīvokļu īpašnieku atsevišķais dzīvokļa īpašums nav mainīts, tad nav pamata veikt šo īpašumu inventarizāciju un izveidot jaunu lietu.