E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 22323
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
8
8

Ko dzīvokļa īpašniekam ir tiesības prasīt no apsaimniekotāja

J
jautā:
01. februārī, 2021
Elīna

Labdien! Vai dzīvokļa īpašniekam ir tiesības prasīt no apsaimniekotāja: 1. rēķinus par pakalpojuma veikšanu mājai kopumā (sētnieka pakalpojumi, dūmvadu tīrīšana, skursteņslauķis utt.), ņemot vērā, ka apsaimniekotājs līgumu par tiem ir slēdzis kā starpnieks dzīvokļu īpašnieku uzdevumā; 2. iepirkuma dokumentus un citu pretendentu norādītās cenas par pakalpojumu kopumu, kas tiek sniegts arī mājai, kurā dzīvo konkrētais dzīvokļa īpašnieks, kurš izprasa šo informāciju (piem., dūmvadu tīrīšanu), ja iepirkuma procedūra veikta par vairākām mājām kopā, nodrošinot minēto pakalpojuma izpildi; 3. noslēgtos līgumus un pavaddokumentus (piem., par ugunsdrošību utt.); 4. ieskenēt dokumentus no mājas lietas un nosūtīt e-pastā dzīvokļu īpašniekam (ņemot vērā, ka iestāde ir slēgta klientu apkalpošanai). Paldies!

A
atbild:
18. februārī, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Dzīvojamo māju pārvaldīšanu tiek veikta, pamatojoties uz Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumu. Norādītā likuma 1. panta 5. punktā norādīts, ka pārvaldnieks ir fiziska vai juridiska persona, kas uz pārvaldīšanas līguma pamata veic dzīvojamās mājas īpašnieka uzdotās pārvaldīšanas darbības. Savukārt 6. pants noteic, kas ietilpst dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbībās, piemēram, mājas sanitārā apkope, siltumenerģijas, ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojumu nodrošināšana, mājas lietas vešana u. c.

Likuma 10. pantā ir noteikts, ka uzdoto darbību izpildē pārvaldnieks attiecībās ar dzīvojamās mājas īpašnieku kļūst par pakalpojuma sniedzēju, izņemot gadījumus, kad viņš saņēmis pilnvarojumu slēgt līgumu dzīvojamās mājas īpašnieka vārdā.

Tātad gadījumos, kad pārvaldnieks ir uzskatāms par pakalpojumu sniedzēju, viņam nav pienākuma izsniegt dokumentus vai sava pakalpojuma cenas atšifrējumu. Pārvaldnieks, slēdzot pārvaldīšanas līgumu, ir noteicis sava pakalpojuma cenu, ko ir tiesīgs saņemt. Savukārt gadījumos, kad līgums slēgts uz pilnvarojuma pamata, pārvaldniekam ir pienākums uzrādīt dokumentus.

Labs saturs
8
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 12 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU