Likums nenosaka maksimālo uzturlīdzekļu apmēru

J
jautā:
01. februārī, 2021
Linda

Labdien! Ja esmu 2 bērnu māte un abi bērni ir no viena tēva, kāda ir lielākā summa, ko varu pieprasīt no tēva?

A
atbild:
10. februārī, 2021

Saskaņā ar 2013. gada 15. janvāra Ministru kabineta noteikumu Nr. 37 “Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam” 2. punktu katram bērnam no viņa piedzimšanas līdz 7 gadu vecuma sasniegšanai pienākas uzturlīdzekļi 25% apmērā no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, katram bērnam no 7 gadu vecuma sasniegšanas līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai – 30% apmērā no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas.

No 2021. gada 1. janvāra minimālā darba alga tika palielināta līdz 500 EUR. Tāpēc bērnam līdz 7 gadu vecumam minimālais uzturlīdzekļu apjoms ir 125 EUR, savukārt bērnam no 7 gadu vecumam līdz 18 gadiem uzturlīdzekļu apjoms ir 150 EUR.

Šī ir minimālā uzturlīdzekļu summa, kas jānodrošina katram vecākam. Minimālos uzturlīdzekļus nav jāpamato. Likums nenosaka uzturlīdzekļu maksimālo apmēru. Vecākam pašam ir jāizvērtē, kāda uzturlīdzekļu summa ir nepieciešama bērnu uzturēšanai no otra vecāka.