Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kā pierādīt darba stāžu PSRS dienestā un ieslodzījumā

J
jautā:
01. februārī, 2021
Pēteris

Labdien! Kur man vērsties, lai pierādītu darba stāžu dienesta laikā PSRS? No Maskavas arhīva atnāca atbilde, ka viņiem ir ziņas par virsnieku un seržantu sastāvu. Tāpat PSSR laikā tiku tiesāts, un šinī laikā cietumā Latvijā strādāju. Paldies!

A
atbild:
09. februārī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Sanita Letapura, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Izziņu par dienestu PSRS Bruņotajos spēkos var pieprasīt Krievijas Federācijas Aizsardzības ministrijas Centrālajam arhīvam (142100, Maskavas apgabals, Podoļska, Kirova iela 74).

Notiesātā darba periods ieslodzījumā līdz 1990. gada 31. decembrim ir pielīdzināms apdrošināšanas stāžam, ja tas pierādīts ar dokumentiem.

Darbu ieslodzījumā var pierādīt ar ieslodzījuma vietas izziņu par darba periodiem un darba algu, kurai pievienotas dokumentu kopijas, kas apliecina darba algas saņemšanu.