Izglītojošu datorspēļu izstrāde un izplatīšana nav uzskatāma par izglītojošu darbību

J
jautā:
15. janvārī, 2021
Aleksandrs

Labdien! Vēlos izstrādāt un izplatīt apmācošās datorspēles. Vai “izglītojošo datorspēļu” izplatīšana lietotņu veikalos (atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 452 “Datorspēļu izplatīšanas noteikumi” 4.2. punktam), ņemot vērā Izglītības likuma 1. panta 14 (1). punktu, ir definējama kā “neformālās izglītības organizēšana” un saskaņā ar Izglītības likuma 46. panta 5. punktu visiem “izglītojošo datorspēļu” izstrādātājiem un izplatītājiem platformā “Google Play” un līdzīgajās platformās ir jāreģistrē Latvijā izglītības iestāde vai jāsaņem licence katrā Latvijas pašvaldībā, kurā “izglītojošā datorspēle” provizoriski var tikt lejupielādēta un izmantota izglītojošam nolūkam? Paldies!

A
atbild:
21. janvārī, 2021
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Izglītojošu datorspēļu izstrāde un izplatīšana nav uzskatāma par izglītojošu darbību Izglītības likuma 1. panta 14.1 punkta izpratnē. Izglītojošo darbību veic izglītības iestāde vai pedagogs, kas saņēmis privātprakses uzsākšanas sertifikātu, un izglītojošās darbības rezultātā tiek īstenota konkrēta izglītības programma ar noteiktu mērķi, uzdevumiem un plānojumu. Tas nozīmē, ka spēles drukātā vai digitālā veidā ir mācību līdzeklis (atbilstoši Izglītības likuma 1. panta 12.5 punktā noteiktajam), kuru savā izglītojošā darbībā var izmantot pedagogs.