Lasīšanai: 1 minūte

Darba algu izmaksā par nostrādāto mēnesi

J
jautā:
15. janvārī, 2021
Jānis

Labdien! Strādāju summēto darba laiku ar stundas likmi. Par 175 nostrādātajām stundām saņemu 460 eiro, lai gan 2021. gadā minimālā darba alga ir 500 eiro. Vai sanāk, ka mans darba devējs mani “apčakarē”?

A
atbild:
22. janvārī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba algu darba devējs izmaksā par faktiski nostrādāto laiku, proti, janvārī tiek izmaksāta darba samaksa par decembrī nostrādātajām darba stundām. 2020. gadā minimālā alga bija 430 eiro, kurai vēl piemēro nodokļu atvilkumus. Šāda darba samaksa pienākas par decembrī nostrādātām 158 darba stundām, vienlaikus ņemot vērā darba līgumā noteikto pārskata periodu.

Minimālā alga normālā darba laika ietvaros 500 eiro apmērā ir noteikta no 2021. gada janvāra: tas nozīmē, ka to aprēķinās un izmaksās februāra sākumā algas dienā.

Darba likums noteic, ka devēja pienākums ir līdz ar izmaksāto darba samaksu izsniegt tās aprēķinu – algas lapiņu. Darbinieks neskaidrību gadījumā ir tiesīgs lūgt darba devēju to izskaidrot.