Hidrobūves izveide

J
jautā:
15. janvārī, 2021
Jēkabs

Man kā fiziskai personai pieder nekustamais īpašums Jelgavā, Lielupes krastā. Īpašums robežojas ar tauvas joslu. Tauvas teritorija līdz Lielupei pieder Jelgavas pašvaldībai. Vai ir iespēja man kā fiziskai personai izveidot kanālu jeb grāvi, kas savienotu Lielupi ar manu īpašumu? Ja šāda iespēja pastāv, kāda būtu pareiza dokumentācijas sakārtošana pirms darbu veikšanas?

A
atbild:
19. janvārī, 2021

Ņemot vērā, ka tauvas joslas īpašnieks ir pašvaldība, jums ir jāvēršas attiecīgajā pašvaldībā ar savas ieceres iesniegumu. Pašvaldība kā zemes īpašnieks var atļaut vai neatļaut šādas ieceres realizēšanu. Bez minētā jāņem vērā arī attiecīgajā teritorijā noteiktie ierobežojumi (piemēram, dabas liegumi u. c.).

Ja pašvaldība šādu ieceri akceptēs, jums pirms rakšanas darbu uzsākšanas ir jāsaņem attiecīgās pašvaldības būvvaldes atļauja. Iespējams, ka šādiem rakšanas darbiem būs nepieciešams arī būvniecības projekts.