E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 22264
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis

Jāizbūvē komercuzskaites mēraparāta mezgls

J
jautā:
15. janvārī, 2021
Maris

“Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums stājās spēkā 2016. gada 1. janvārī un paredzēja pārejas periodu komercuzskaites mēraparātu mezglu izbūvei līdz 2020. gada 1. janvārim.” Kāda ir šī brīža situācija, kad pakalpojuma sniedzējs un pakalpojuma lietotājs iepriekš nav pildījuši šī likuma prasības? Tas mani vairāk interesē kā jauno īpašnieku, kas īpašuma tiesības pārņēmis 2020. gada nogalē. Kādas ir manas tiesības un pienākumi šobrīd? Vai es varu prasīt pakalpojuma sniedzējam šī likuma izpildi, atsaucoties uz “Noteikumiem par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu”: Ūdenssaimniecības pakalpojumu uzskaites un norēķinu kārtība, 6.1. Piegādātā ūdens uzskaite, 39.1. apakšpunkts: piegādātā ūdens daudzumu, ko nekustamajā īpašumā – dzīvojamā mājā – patērē pakalpojuma lietotājs, nosaka, ņemot vērā vietējās pašvaldības saistošajos noteikumos par sabiedriskā ūdenssaimniecības pakalpojuma līgumā ietveramajiem noteikumiem noteiktās ūdens patēriņa normas vienam iedzīvotājam diennaktī, kā arī informāciju par personu skaitu, kuras lieto pakalpojumu konkrētajā nekustamajā īpašumā (https://likumi.lv/doc.php?id=281230). Personu skaitu, kuras lieto ūdenssaimniecības pakalpojumu, nosaka, ņemot vērā nekustamajā īpašumā deklarēto personu skaitu vai pakalpojuma lietotāja sniegtās ziņas, ja faktisko lietotāju skaits ir lielāks par deklarēto personu skaitu. Vai pakalpojuma sniedzējs var to ignorēt un atteikt? Jau iepriekš pateicos par objektīvu atbildi!

A
atbild:
28. janvārī, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Jums nepieciešams iesniegt vietējās pašvaldības ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējam iesniegumu, ar kuru tam lūdzat izbūvēt jūsu īpašumā komercuzskaites mēraparāta mezglu, pamatojoties uz Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 9. panta otrās daļas 7. punktu, kas paredz pakalpojumu sniedzēja tiesības izmantot savā rīcībā esošos finanšu līdzekļus komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūvei, iekļaujot izdevumus pakalpojumu lietotāja rēķinā, ja šajā likumā noteiktajā termiņā pakalpojumu lietotājs nenodrošina komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūvi komercuzskaites mēraparāta uzstādīšanai.

Savukārt atbilstoši Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 10. panta pirmās daļas 1. un 2. punktam jums ir pienākums nodrošināt komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūvi, proti, jāatrod speciāla vieta/telpa ūdenssaimniecības pakalpojumu uzskaitei nepieciešamā komercuzskaites mēraparāta novietošanai un jānodrošina piekļuve šai vietai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 93 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU