Lasīšanai: 1 minūte

Vai ir iespējams īpašumu ierakstīt zemesgrāmatā

J
jautā:
12. janvārī, 2021
Artis

2014. gadā nopirku dzīvokli, pie notāra apstiprināts pirkuma līgums. Līdz šim neesmu nokārtojis zemesgrāmatu. Vai ir iespējams nokārtot to tagad?

A
atbild:
18. janvārī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Zemesgrāmatu likums nenosaka termiņu, kad īpašums ir jānostiprina zemesgrāmatā. Bet nekustamā īpašuma īpašnieks ir tikai tas, kas par tādu ir reģistrēts zemesgrāmatā: to nosaka Civillikuma 994. pants.

Taču valsts nodevai atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 1250 “Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā” 16.1 punktam tiks piemērots koeficients 1,5.

Noteikumu 16.1 punkts paredz: valsts nodevu par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā nosaka, piemērojot koeficientu 1,5, ja no dienas, kad parakstīts dokuments, kas apliecina nostiprināmās tiesības, vai tādas atzīmes dzēšanas, kas kavē labprātīgu tiesību nostiprinājumu, pagājuši vairāk nekā seši mēneši.