Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vienošanās ar kreditoru, ja prasība celta maksātnespējas procesa ietvaros

J
jautā:
11. janvārī, 2021
Mārtiņš

Juridiskās personas maksātnespējas procesa ietvaros maksātnespējas procesa administrators ierosināja civillietu pret mani kā valdes locekli par zaudējumu piedziņu (vienīgais kreditors: Valsts ieņēmumu dienests, summa: 15 000 eiro) un ieķīlāja vienīgo nekustamo īpašumu. Ja tiesas lēmums ir man negatīvs, kādas ir iespējas vienoties par labprātīgu parāda nomaksu, piemēram, 3–5 gadu laikā? Vai piedziņa var uzreiz tikt vērsta pret nekustamo īpašumu? Paldies!

A
atbild:
09. februārī, 2021
Marika Mure
juriste

Ja jūs vēlaties vienoties ar kreditoru, vienošanās būtu jāpanāk līdz tiesas sprieduma taisīšanai. Pretējā gadījumā varat nonākt situācijā, kurā pēc tiesas sprieduma tiks uzsākta parāda piedziņa, un nav garantiju tam, ka tā netiks realizēta, piedziņu vēršot uz jūsu nekustamo īpašumu.

Šajā situācijā būtu ieteicama konsultācija ar juristu, kas specializējas maksātnespējas jautājumos.