Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai palielinās 2. grupas invaliditātes pensiju

J
jautā:
11. janvārī, 2021
Olga

Labdien! Man no 2020. gada decembra ir piešķirta 2. grupas invaliditātes pensija 157 eiro apmērā. Vai man šajā gadā pensija palielināsies līdz 190 eiro, vai arī tā paliks zemāka par minimālo?

A
atbild:
27. janvārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja invaliditātes pensijas apmērs 2020. gada 31. decembrī bija mazāks nekā noteiktais jaunais minimālais apmērs attiecīgajai invaliditātes grupai, tad personai no 2021. gada 1. janvāra pensija tiek pārrēķināta un noteikta jaunajā minimālajā apmērā.

2. grupas invaliditātes pensijas apmērs nedrīkst būt mazāks par invaliditātes pensijas aprēķina bāzi 136 eiro, kurai piemērots koeficients 1,4. Tādējādi 2. grupas invaliditātes pensijas minimālais apmērs būs 190,40 eiro.

Minimālās pensijas ir paaugstinātas no šā gada 1. janvāra. Gada pirmajos mēnešos izmaksas vēl būs iepriekšējā apmērā. Jaunajā apmērā maksājumi būs no maija. Par pirmajiem četriem mēnešiem pensijas pārrēķinās atbilstoši jaunajam apmēram, un starpību par šiem četriem mēnešiem arī izmaksās maijā.