Vai pēc BKA varēs saņemt bezdarbnieka pabalstu

J
jautā:
05. janvārī, 2021
Katrīna

Labdien! Vai man varētu piešķirt bezdarbnieka pabalstu, ja esmu strādājusi 9 vai 10 mēnešus un pagaidām esmu bērna kopšanas atvaļinājumā?

A
atbild:
12. janvārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai noteiktu tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, jābūt izpildītiem šādiem nosacījumiem:

  • piešķirts bezdarbnieka statuss;
  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • Latvijā ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Kamēr persona kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam un saņem bērna kopšanas vai vecāku pabalstu, sociālās apdrošināšanas iemaksas par pabalsta saņēmēju veic valsts (izņemot par personām, kurām vecāku pabalsts piešķirts kā pašnodarbinātajām), apdrošinot arī bezdarba gadījumam. Tas nozīmē, ka pabalsta saņemšanas periods veido apdrošināšanas periodu bezdarbam.

Vienlaikus nevar saņemt vecāku pabalstu un bezdarbnieka pabalstu.