Kādā gadījumā jāapmaksā svētku diena summētā darba laika darbiniekam

J
jautā:
05. janvārī, 2021
Diāna

Labdien! Manam vīram darba līgumā ir noteikts summētais darba laiks. Aprēķinot algu, tiek uzskaitītas nostrādātās stundas un reizinātas ar stundas apmaksu. Vai šajā gadījumā tiek izmantots Darba likuma 74. pants, un vai viņam ir jāsaņem samaksa par svētku dienām, ja viņš tajās nestrādā? (Darba līgumā ir rakstīts stundas apmaksa, tostarp 74. p., tāpēc nekas vairs nav apmaksāts.)

A
atbild:
12. janvārī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba samaksa svētku dienās, ja nolīgts summētais darba laiks un darbs rit pēc iepriekš sastādīta maiņu grafika, atbilstoši Darba likuma 74. pantam tiek aprēķināta tādā gadījumā, ja darbiniekam šajā dienā būtu bijis jāstrādā, ja tā nebūtu svētku diena. Darba likuma 74. panta pirmās daļas 8. punkta mērķis ir kompensēt darbiniekam nenopelnīto darba samaksu, jo darba laiks samazināts no viņa neatkarīgu iemeslu dēļ.

Ja pēc maiņu grafika darbiniekam tā jau laikus bija ieplānota kā diena, kad nav jāstrādā, tad darba devējam samaksa par šo dienu nav jāaprēķina.