Vai var pieņemt darbā bijušo darbinieku

J
jautā:
05. janvārī, 2021
Zane

Darbinieks uzteica darbu un pēc mēneša tika atbrīvots no darba (Darba likuma 100. p. 1. daļa). Viņam tika izmaksāta kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu. Pēc tam tas pats darbinieks pieteicās atlasē uz vakanci (viņa bijusī amata vieta). Viņš bija atbilstošākais pretendents. Vai darba devējs drīkst piedāvāt darbu šim pretendentam (bijušajam darbiniekam) un slēgt jaunu darba līgumu, dibināt jaunas darba attiecības, ja pēc atlaišanas pagājis mēnesis? Vai ir kādi normatīvie akti, kas to aizliedz vai ierobežo (nosaka termiņu, nosacījumus utt.)?

A
atbild:
12. janvārī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba attiecību izbeigšana atbilstoši Darba likuma 100. panta pirmajai daļai ir darbinieka izteikts darba līguma uzteikums pēc paša lēmuma. Darba likums nenosaka aizliegumu darba devējam slēgt darba līgumu ar bijušo darbinieku, neraugoties uz to, ka konkursā šis pretendents ir pieteicies uz savu bijušo amatu. It īpaši tad, ja pretendents konkursa kārtībā ir atzīts par labāko pretendentu.