Vai ir iespējams atkārtoti pieprasīt uzturlīdzekļus no UGF

J
jautā:
05. janvārī, 2021
Slaviks

Labdien! Pirms kāda laika saņēmu uzturlīdzekļus no valsts. Tad es atteicos, jo sagāju kopā ar dzīvesbiedri. Esam šoreiz pavisam izšķīrušies. Vai ir iespēja par jaunu kārtot uzturlīdzekļus no valsts?

A
atbild:
08. janvārī, 2021

Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 10. panta pirmā daļa nosaka:

“Iesniedzējam ir tiesības saņemt uzturlīdzekļus no fonda, ja vienlaikus pastāv šādi apstākļi:

1) iesniedzējam un bērnam ir Latvijas Republikā piešķirts personas kods un deklarēta dzīvesvieta Latvijas Republikā;

2) bērns ir iesniedzēja aprūpē, izņemot gadījumu, kad pilngadīga persona ir iesniegusi iesniegumu par uzturlīdzekļu izmaksu savam uzturam;

3) pilngadīga persona turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību Latvijas Republikā, bet ne ilgāk kā līdz 21 gada vecuma sasniegšanai;

4) iestājies viens no šā likuma 3. panta pirmajā daļā minētajiem gadījumiem.”

Savukārt Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 3. pantā pirmā daļa paredz, ka fonds izmaksā uzturlīdzekļus bērna uzturēšanai, ja vecāks nenodrošina bērna uzturlīdzekļus Ministru kabineta noteikumos paredzētajā apmērā, t. i., nenodrošina minimālo uzturlīdzekļu apmēru.

Ja esat šķīries un otrs bērna vecāks nemaksā uzturlīdzekļus bērna uzturēšanai, jums ir tiesības vērsties Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā atkārtoti.