Lasīšanai: 1 minūte

Grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu apmaksā pilnībā

J
jautā:
04. janvārī, 2021
Kristine

No šodienas, 04.01.2021., man ginekologs izsniedza B darbnespējas lapu uz 70 dienām (līdz 14.03.2021.), jo laikus stājos uzkaitē. Ja bērns piedzims agrāk nekā 14.03.2021., vai, iesniedzot iesniegumu maternitātes pabalsta 2. daļas izmaksai (56 vai 70 dienām, atkarīgs no dzemdību iznākuma), man tiks atņemtas nost tās dienas, par kurām jau tika izmaksāts? Piem., bērns dzims 21.02.2021. Es iesniegšu maternitātes 2. daļas izmaksai iesniegumu. Vai no 56 dienām tiks atņemta 21 diena nost (no 21.02.–14.03.)?

A
atbild:
07. janvārī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Jakseboga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Maternitātes pabalstu piešķir un izmaksā par visu grūtniecības atvaļinājuma un dzemdību atvaļinājuma laiku, ja sieviete neierodas darbā un tādējādi zaudē algotā darbā gūstamos ienākumus vai ja pašnodarbināta sieviete zaudē ienākumus.

Tas nozīmē, ka maternitātes pabalsts jums tiks piešķirts un izmaksāts par 70 grūtniecības atvaļinājuma dienām un 56 vai 70 dzemdību atvaļinājuma dienām, par kurām būs izsniegta darbnespējas lapa. Nekas netiek atskaitīts vai samazināts.