Lasīšanai: 1 minūte

Algas lielumu nosaka iestādes vadītājs

J
jautā:
03. janvārī, 2021
Sandra

Labdien! Neizprotu situāciju ar minimālo algu. Strādāju Rīgas pašvaldības bērnudārzā, saņemu 544,00 eiro bruto, strādāju 5 dienas nedēļā (8 stundas dienā). Vai mana darba alga paaugstināsies vai paliks tāda pati kā līdz šim? Paldies!

A
atbild:
28. janvārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lēmumus par darba samaksu pieņem iestādes vadītājs un arī informē darbiniekus. Tāpēc jebkurš darbinieks par konkrētām izmaiņām var uzzināt savā darbavietā.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde saistībā ar jūsu jautāto informēja, ka atalgojuma palielinājums saimnieciskajiem darbiniekiem, kuriem algas likme ir lielāka par minimālo algu 500 eiro, plānots no 2021. gada 1. janvāra. Diemžēl no iesūtītā jautājuma nav skaidrs, kāds ir darbinieka amats iestādē.

Arī I. Vilde norāda, ka darbiniekam par algas jautājumiem vispirms jāvēršas pie sava darba devēja, šajā gadījumā: pie iestādes vadītāja.