TĒMA: Mājoklis

Ko darīt, ja traucē troksnis dzīvoklī

J
jautā:
02. janvārī, 2021
Maksims

Labdien! Dzīvoju daudzdzīvokļu mājas piektajā stāvā zem tā saucamās tehniskās telpas. Jau ilgu laiku no turienes var dzirdēt dūcošu skaņu, kura naktī ir vēl skaidrāk dzirdama un kura traucē dzīvot. Bija vairākas reizes izsaukts nama pārvaldnieks (Jelgava), bet nekas netika darīts un neviens pat neaizgāja uz bēniņiem, lai pameklētu iespējamo skaņas avotu. Viņi apgalvo, ka skaņa it kā nav tik skaļa, lai varētu traucēt. Kas man jādara vai kur jāvēršas, lai problēma tiktu atrisināta?

A
atbild:
05. janvārī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība” 4. pielikumā norādīts, ka dzīvojamās telpās un guļamtelpās jābūt šādam trokšņu līmenim:

  • dienā no plkst. 7.00 līdz 19.00 – līdz 35dB(A);
  • vakarā no plkst. 19.00 līdz 23.00 – līdz 35dB(A);
  • naktī no plkst. 23.00 līdz 7.00 – līdz 30 dB(A).

Iesakām vēlreiz vērsties pie namu pārvaldnieka un lūgt izmērīt trokšņa līmeni. Šo jautājumu varat aktualizēt arī mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē. Iespējams, arī kādu citu dzīvokļa īpašnieku traucē tehniskās telpas radītie trokšņi. Tad jūs varat mēģināt šo problēmu risināt kopīgi, atkārtoti vēršoties pie pārvaldnieka vai lūdzot izskatīt jautājumu dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē.

Vairāk par trokšņu radītajām problēmām varat lasīt LV portāla skaidrojumā “Troksnis traucē naktsmieru. Ko darīt?”.