Kam sūdzēties par būvvaldes darbu

J
jautā:
01. janvārī, 2021
Maija

Kam un kādai iestādei sūdzēties par Engures novada būvvaldes darbu? Būvvalde ignorējusi manu iesniegumu par patvaļīgu būvniecību. Iesniegums elektroniski iesniegts būvvaldē 5. novembrī, taču atbildes un darbības patvaļīgas būvniecības apturēšanai nav. Iesniegumu un situācijas būtība: man kaimiņu gabalā esošā māja uzcelta pārāk tuvu manai mājai. Kaimiņš nav vērsies pie manis, lai saskaņotu būvniecību. No būvvaldes esmu saņēmusi atbildi 4. novembrī, ka būvatļauja kaimiņu mājas celtniecībai ir apturēta. Neskatoties uz to, būvdarbi un komunikāciju darbi turpinās jau no pavasara. 5. novembra iesniegumā būvvaldei lūdzu veikt attiecīgas darbības, lai būvdarbus pārtrauktu, un lūdzu informēt mani par veiktajām darbībām un pieņemtajiem lēmumiem. Esmu 2 reizes saukusi pašvaldības policiju, lai konstatētu patvaļīgu būvniecību. Tā kā no būvvaldes neesmu saņēmusi atbildi un kaimiņos būvdarbi turpinās, vēlos saprast, kas man jādara, lai būvvalde veiktu savus pienākumus.

A
atbild:
05. janvārī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Engures novada pašvaldības nolikuma 6. punkts noteic, ka dome ir pašvaldības iestāde, kas nodrošina domes pieņemto lēmumu izpildi, nodrošina darba organizatorisko un tehnisko apkalpošanu, kā arī nodrošina pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem. Domes struktūrvienība ir arī novada būvvalde. Atbilstoši nolikumam pašvaldības dome atbilstoši kompetencei ir atbildīga par pašvaldības institūciju tiesisku darbību un finanšu līdzekļu izlietojumu. Tāpēc jautājumā par patvaļīgu mājas būvniecību un novada būvvaldes reakciju uz jūsu iesniegumiem būtu jāvēršas Engures novada domē.