Lasīšanai: 1 minūte

Ja invaliditātes pensijas saņēmējs grasās lūgt atbalstu citā Eiropas valstī

J
jautā:
19. decembrī, 2020
Ineta

Meitai (23 g.) ir beztermiņa invaliditāte no bērnības, nav darba stāža. Viņa saņem 2. grupas invaliditātes pensiju. Šobrīd neatrodas Latvijā un grib lūgt sociālo atbalstu citā Eiropas valstī. Kas jādara, lai tiktu ievērotas visas likumdošanas normas Latvijā?

A
atbild:
05. janvārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai sniegtu atbildi, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai nepieciešama konkrētāka informācija, tajā skaitā par to, kādu sociālo atbalstu meita lūgs citā Eiropas valstī, vai tas būs valsts atbalsts. Jāzina, kurā valstī ir jūsu meitas pastāvīgā dzīvesvieta, kā arī citi fakti.

Lai savā individuālajā situācijā varētu saņemt nepieciešamo informāciju, jums jāsazinās ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, rakstot uz e-pasta adresi konsultācijas@vsaa.gov.lv un minot konkrētākus faktus vai personas datus, kas ļautu identificēt jūs kā pakalpojuma saņēmēju.