Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājums grūtniecei

J
jautā:
17. decembrī, 2020
Inguna

Labdien! Jau 4 gadus strādāju vienā uzņēmumā. Neizdevās izņemt visas atvaļinājuma dienas, tāpēc uzkrājušās jau 60 dienas. Plānoju maijā iet BKA. Vai es varu pirms tam paņemt atvaļinājumu: aptuveni 40 dienas pēc kārtas? Paldies!

A
atbild:
29. decembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums paredz grūtniecei tiesības uz atvaļinājumu pirms grūtniecības atvaļinājuma, pēc dzemdību atvaļinājuma vai pēc bērna kopšanas atvaļinājuma izmantošanas. Par atvaļinājuma izmantošanu, ja tas ir uzkrāts lielā apmērā, būtu ar darba devēju jāvienojas. Jūsu gadījumā to var izmantot arī pa daļām – daļu pirms dekrēta atvaļinājuma, daļu pēc dzemdību atvaļinājuma. Tāpat var daļēji atvaļinājuma daļu “pataupīt” tam laikam, kad krietni apmērā sarūk un beidzas valsts pabalstu izmaksa (tuvojas beigām BKA).