E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21985
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Nodokļi
1
1

Nodokļu režīma maiņa nav darba uzteikums

J
jautā:
16. decembrī, 2020
Mārīte

Ja darba devējs 31.12.2020. VID reģistrē ziņu kodu 25, vai tiks izmaksāts atlaišanas pabalsts? Un jau 01.01.2021. ir ziņu kods 11, jo it kā mainoties nodokļa maksātājs.

A
atbild:
28. decembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja uzņēmums tikai maina nodokļu maksāšanas režīmu, tad noslēgtie līgumi (arī darba līgumi) paliek spēkā. Uzņēmuma vadītājam ir pienākums informēt darbiniekus par nodokļu maksāšanas režīma maiņu, kā arī par tiesiskajiem un ekonomiskajiem priekšnosacījumiem, kas būs aktuāli pēc nodokļu maksāšanas režīma maiņas.

Mainot nodokļu maksāšanas režīmu, darba devējs (tostarp mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs) iesniedz ziņas par katru darba ņēmēju (Ministru kabineta 2010. gada 7. septembra noteikumu Nr. 827 “Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli” 1. pielikums), kurš ir mainījis likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” noteikto darba ņēmēja statusu – ne vēlāk kā triju darba dienu laikā pēc statusa maiņas.

Zaudējot mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu, darbiniekiem mainās darba ņēmēja statuss. Darba devējam jāiesniedz ziņas par darba ņēmējiem, uzrādot mikrouzņēmuma darbinieka statusa zaudēšanu (kods 25) un darba ņēmēja statusa iegūšanu (kods 11).

Ja mainās nodokļu režīms, darbinieki no darba netiek atbrīvoti. Līdz ar to nav pamata izmaksāt atlaišanas pabalstu. Darba likuma 12. pantā ir noteikts, kādos gadījumos jāmaksā atlaišanas pabalsts, uzteicot darbu.

Jautājumā ir nepilnīgi izklāstīta situācija. Konkrētāku informāciju par darba devēja ziņojumu jāiegūst Valsts ieņēmumu dienestā. Par darba tiesisko attiecību jautājumiem, tostarp par, iespējams, nepieciešamību grozīt darba līgumus, jākonsultējas Valsts darba inspekcijā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 42 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU