Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kad ārvalstīs dzīvojošajiem jāpaziņo par Latvijas pensijas izmaksas turpināšanu

J
jautā:
16. decembrī, 2020
Malda Bērziņa

Es pensionējos Latvijā (2020. gada 30. augustā). Pagaidām mana patstāvīgā dzīves un darba vieta ir Vācijā. No kura gada man ir jāapliecina, ka esmu dzīva? Jau no 2020. vai 2021. gada?

A
atbild:
21. decembrī, 2020
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Aina Biljone, Starptautisko pakalpojumu nodaļas vadītāja

Ja iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) par pensijas piešķiršanu iesniegts pirms 01.10.2020., lai pensijas izmaksu turpinātu 2021. gadā, iesniegums par pensijas izmaksas pagarināšanu un notariālais dzīvības apliecinājums bija jāiesniedz šogad līdz 15. decembrim (lai varētu nodrošināt pensijas izmaksu janvārī klientam noteiktajā regulārajā izmaksas datumā). Tiklīdz VSAA saņems iesniegumu un dzīvības apliecinājumu, kaut arī tas būs vēlāk, tiks atjaunota pensijas izmaksa no 1. janvāra.