Lasīšanai: 1 minūte

Vai pirms BKA pienākas ikgadējais atvaļinājums

J
jautā:
16. decembrī, 2020
Laura

Labdien! Vai man kā grūtniecei pirms dekrēta pienākas ikgadējais apmaksātais atvaļinājums pilnā apmērā, kas ir 4 nedēļas, vai tikai tobrīd iekrātais atvaļinājums?

A
atbild:
29. decembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums nosaka grūtnieces tiesības uz ikgadējo darba devēja apmaksāto atvaļinājumu pirms vai pēc dzemdību atvaļinājuma, tomēr, kā norādīts jaunākajos Darba likuma komentāros, neprecizē piešķiramā atvaļinājuma apjomu – pilnā vai nepilnā apmērā.

Tas nozīmē, ka par izmantojamā atvaļinājuma periodu, īpaši, ja atvaļinājums nav uzkrāts, ir jāvienojas ar darba devēju.

Avansā izmantots atvaļinājums darbiniecei rada risku gadījumā, ja pēc BKA darba attiecības netiek turpinātas. Tad avansā saņemtā atvaļinājuma nauda būs darba devējam jākompensē.