Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojumu piemēro algai

J
jautā:
10. decembrī, 2020
Sandra

Labdien! Pēc pāris mēnešiem došos pirmsdzemdību atvaļinājumā. Šobrīd man nav neviena apgādājamā. Vai mana pabalsta apmērs mainīsies, ja es pēc bērna dzimšanas nodokļu grāmatiņai pievienošu apgādājamo?

A
atbild:
21. decembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu par apgādājamo – bērnu – piemēro ar nodokli apliekamam ienākumam – algai. Pabalstus par bērniem ar nodokļiem neapliek, līdz ar to nodokļa atvieglojumam nav ietekmes uz pabalstu apmēru.