Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Bērna pienākumi vecāku nāves gadījumā

J
jautā:
09. decembrī, 2020
Aleksejs

Ja viens vai abi no maniem vecākiem nomirs, vai man būs kādi juridiskie pienākumi sakarā ar to? Es pārtraucu kontaktu ar saviem vecākiem un negribu neko dzirdēt par viņiem.

A
atbild:
08. janvārī, 2021
Marika Mure
juriste

Ar Civillikuma 188. pantu likumdevējs uzlicis bērniem pienākumu uzturēt savus vecākus un vajadzības gadījumā arī vecvecākus. Tātad tas būtu jūsu šībrīža pienākums, kā arī pienākums attiecībā pret pārdzīvojušo vecāku, ja viens no viņiem dotos aizsaulē. Taču normatīvie akti konkrēti nenosaka bērnu pienākumus pēc vecāku nāves. Humānajā aspektā – bērna morālais pienākums būtu apbērēt savus vecākus viņu nāves gadījumā. Taču, ja kaut kādu iemeslu dēļ persona to nedara vai nevēlas darīt, šo pienākumu pagaidām uzņemas pašvaldība, kurā cilvēkam bija pēdējā deklarētā dzīvesvieta.