Datu nodošana trešajām personām

J
jautā:
08. decembrī, 2020
Oļesja

Labdien! Pusaudži iegāja pasildīties kāpņutelpā. Mājas iedzīvotājiem no 2 dzīvokļiem tas nepatika. Sāka dzīt bērnus prom un lika sakopt kāpņutelpu, kura jau bija piesārņota, pirms bērni atnāca. Bērni atteicās to darīt, un 2 vīrieši un 2 sievietes ieslēdza viņus kāpņutelpā un nelaida ārā. Kad bērni saprata, ka vieglāk ir iztīrīt kāpņutelpu, lai iedzīvotājiem ir miers, tie teica, ka paši tīrīs. Iedzīvotāji zvanīja uz pašvaldības policiju, kura ieteica viņiem sazināties ar vecākiem. Viena no sievietēm strādā skolā, kā arī ieņem amatu garāžu kooperatīvā: viņai ir pieejami viena bērna personas dati. Vai viņai ir tiesības dot bērna vecāku tālruņa numuru trešajai personai: savam kaimiņam? Mājai ne ar skolu, ne ar garāžas kooperatīvu nekāda sakara nav. Paldies!

A
atbild:
29. decembrī, 2020

Papildus jau e-konsultācijā Nr. 21886 sniegtajam skaidrojumam par personas datu nodošanu trešajām personām norādām: ja šie dati (vecāku telefona numurs) ir iegūti, veicot amata pienākumus vai profesionālo darbību (skolā vai garāžu kooperatīvajā sabiedrībā), tad šādu datu izpaušanai trešajām personām nav pamata. Savukārt, ja šīs personas dati personai jau ir (bija) zināmi iepriekš un šo datu (telefona numurs) apstrāde nav saistīta ar profesionālo pienākumu pildīšanu, tad šādu datu nodošanai ir jāsaņem attiecīgās personas atļauja.