Uz konsultāciju var pieteikties Īres valdē

J
jautā:
08. decembrī, 2020
Aivars Strapčs

Lūgums man palīdzēt atrast institūciju vai amatpersonu, kas izskaidrotu likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 8. pantu:  dzīvojamās telpas īres līguma attiecības īpašnieka maiņas gadījumā. “Ja dzīvojamā māja vai dzīvoklis pāriet citas juridiskās vai fiziskās personas īpašumā, jaunajam īpašniekam ir saistoši iepriekšējā īpašnieka noslēgtie dzīvojamās telpas īres līgumi. Līgumus var grozīt tikai šajā likumā noteiktajā kārtībā.” Vai šis teikums jāsaprot konkrēti? Vai var būt varianti, piemēram, īres līgums ar izpirkšanas tiesībām, īres līgums ar atsavināšanas tiesībām un citi līgumi?

A
atbild:
21. decembrī, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Institūcijas vai amatpersonas, kas skaidro likuma normas, nebūs. Pēc juridiskās palīdzības var vērsties pie advokātiem. Rīgā ir Īres valde, kurā var arī pieteikties uz konsultāciju. Likums “Par dzīvojamo telpu īri” regulē tikai īres attiecības, tas neregulē nekustamā īpašuma pārdošanu. Jūsu gadījumā ir jāvērtē, vai noslēgts nekustamā īpašuma pirkums uz nomaksu un vai noslēgtajā līgumā ietverta pirmpirkuma tiesība.