Lasīšanai: 1 minūte

Vai par saslimšanu var atlaist no darba

J
jautā:
07. decembrī, 2020
Marija

Es pateicu darba devējam, ka no pirmdienas man būs slimības lapa, jo man sāp rokas (ir profslimība: karpālie kanāli). Viņš mani no pirmdienas grasās atlaist. Vai tā var darīt?

A
atbild:
28. decembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam var uzteikt darba līgumu tikai pamatotu iemeslu pēc. Darbiniekam, kas saslimis un kam ir ārsta izsniegta slimības lapa, par to uzteikt darba līgumu darba devējs nav tiesīgs.

Darba likuma 101. pantā ir noteikti darba devēja uzteikuma tiesiskie pamatojumi. Uzteikumu izsaka rakstveidā, un tajā ir jābūt atsaucei uz kādu no Darba likuma 101. pantā minētajiem iemesliem.

Vairāk par šo tēmu lasiet skaidrojumā “Darba devēja uzteikums”.

Ja darbinieks slimo ļoti ilgi – vairāk nekā sešus mēnešus pēc kārtas vai vienu gadu triju gadu periodā, ja darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem, – darba devējs ir tiesīgs uzteikt darba līgumu. Tādējādi ir jāvērtē apstākļu kopums.