TĒMA: Drošība

Par pagaidu aizsardzību

J
jautā:
07. decembrī, 2020
Anda

Labdien! Mans brālēns mani psiholoģiski pazemoja, tas ir noticis vairākas reizes. Vai un kā es varu pieteikt tuvošanās aizliegumu?

A
atbild:
07. janvārī, 2021
Marika Mure
juriste

Pagaidu aizsardzība pret vardarbību paredzēta, lai novērstu vardarbības draudus, kas pastāv starp vienā mājsaimniecībā dzīvojošām personām. Nav šaubu, ka vardarbība var izpausties arī citos gadījumos, taču tad atbildīgajām institūcijām var rasties zināmas grūtības vardarbības konstatēšanā un izvērtēšanā, līdz ar to arī aizsardzības līdzekļu piemērošanā.

Ja ar personu, kas pret jums izturas vardarbīgi, nesaskaraties ikdienā, iespējams, jūs arī saviem spēkiem varat ierobežot psiholoģisko ietekmēšanu, piemēram, izvairoties no tikšanās ar šo personu, jebkāda veida komunikācijas u. tml.

Ja tomēr jūsu brālēna vardarbīgās darbības ir sistemātiskas un paša spēkiem to novēršana nav ietekmējama, jūs varat vērsties policijā ar iesniegumu par vardarbību, kas vērsta pret jums, un pieteikumu par pagaidu aizsardzību. Plašāka informācija par šo tēmu atrodama šeit.