TĒMA: Tieslietas

Ja Saeima nav atbildējusi uz personas iesniegumiem

J
jautā:
06. decembrī, 2020
Olegs

Pēdējo mēnešu laikā esmu nosūtījis Saeimai iesniegumus sakarā ar dažādiem jautājumiem, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu latvija.lv. Tomēr nekādas atbildes pēc būtības uz saviem iesniegumiem likumā noteiktajā kārtībā nesaņēmu. Saskaņā ar Satversmes 104. pantu ikvienam ir tiesības likumā paredzētajā veidā vērsties valsts un pašvaldību iestādēs (tostarp Saeimā) ar iesniegumiem un saņemt atbildi pēc būtības. Atbilstoši Iesniegumu likuma 5. panta 3. daļai iestāde atbildi pēc būtības sniedz saprātīgā termiņā, ņemot vērā iesniegumā minētā jautājuma risināšanas steidzamību, bet ne vēlāk kā viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas, ja likumā nav noteikts citādi. Kur man vērsties ar sūdzību, lai saņemtu atbildes pēc būtības uz saviem iesniegumiem?

A
atbild:
08. maijā, 2021

Vispirms iesakām personiski vērsties Saeimā, lai noskaidrotu, vai iesniegums ir saņemts un kad tiks sagatavota atbilde. Atbilstoši Iesnieguma likuma 5. panta trešajai daļai iestāde atbildi pēc būtības sniedz saprātīgā termiņā, ņemot vērā iesniegumā minētā jautājuma risināšanas steidzamību, bet ne vēlāk kā viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas. Savukārt Iesnieguma likuma 10. panta otrajā daļā noteikts, ka iesniedzējs prasības pieteikumu pret iestādi par administratīvo aktu vai iestādes faktisko rīcību (šajā gadījumā – par atbildes nesniegšanu) var iesniegt Administratīvajā rajona tiesā un tās spriedums nav pārsūdzams.