Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Mazkapitāla SIA valdes locekļa iecelšanas kārtība

J
jautā:
03. decembrī, 2020
Andrejs

Saskaņā ar Komerclikuma regulējumu valdes loceklis amatā tiek iecelts, pamatojoties uz dalībnieku sapulces vai padomes lēmumu, un iecelšanas datums ir dalībnieku lēmuma pieņemšanas datums. Vai šis regulējums attiecas uz mazkapitāla SIA? Kuri Komerclikuma panti to regulē?

A
atbild:
09. decembrī, 2020
Olga Lauva
juriste

Mazkapitāla sabiedrība kā juridisks termins Komerclikumā nav regulēts. Uz mazkapitāla sabiedrību attiecas Komerclikuma (turpmāk – KCL) XII sadaļa, kas nosaka sabiedrības ar ierobežotu atbildību darbību. Vienīgā atšķirība starp sabiedrībām ir pamatkapitāla lielums, proti, mazkapitāla sabiedrībai pamatkapitāla lielums ir līdz 2800 eiro (KCL 185.1 pants).

Sabiedrības ar ierobežotu atbildību valdes locekļu ievēlēšanas un atsaukšanas kārtību nosaka KCL 224. pants un 292. panta pirmās daļas 1. punkts. Mazkapitāla sabiedrībā visi valdes locekļi ir sabiedrības dalībnieki.