TĒMA: Mājoklis

Applūdināts dzīvoklis – kurš atbild par zaudējumiem

J
jautā:
17. novembrī, 2020
Arturs Auziņš

Namu apsaimniekotājs savlaicīgi nav nomainījis kopējās komunikācijas, notika avārija, applūdināts dzīvoklis, apdrošināšanas firma atlīdzināja zaudējumus un regresa kārtībā piedzina zaudējumus no apsaimniekotāja, tiesa atzina apsaimniekotāja vainu avārijā. Apsaimniekotājs noņēma zaudējuma summu no mājas uzkrājuma fonda, sakot, ka dzīvokļu īpašnieki atbild par zaudējumiem, ko nodarījuši ar savu īpašumu. Ko darīt šajā situācijā?

A
atbild:
24. novembrī, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ja pārvaldnieks bija informējis, ka nepieciešams veikt mājas koplietošanas komunikāciju remontu, bet dzīvokļu īpašnieki nebija lēmuši par darba veikšanu un nepieciešamā finansējuma došanu, tad pārvaldnieks nebūtu atzīstams par vainīgu. Tad dzīvokļu īpašniekiem būtu jāsedz zaudējumi cietušajai personai (jāapmierina regresa prasība). Savukārt, ja dzīvokļu īpašnieki bija lēmuši par nepieciešamo darbu veikšanu un bija nodrošinājuši finansējumu, bet pārvaldnieks nebija organizējis darbu veikšanu, tad pārvaldniekam pašam būtu jāatbild par atsevišķam dzīvoklim nodarītajiem zaudējumiem.