Lasīšanai: 1 minūte

Uzteikuma spēkā stāšanās termiņš – atbilstoši likumam vai vienojoties

J
jautā:
17. novembrī, 2020
Egija

Kā rīkoties, ja darba devējs neievēro darba līgumā atrunāto samaksas termiņu (ilgstoši) un pēc uzteikuma iesniegšanas spiež atstrādāt mēnesi? Vai tiešām šajā gadījumā nevaru pārtraukt darba attiecības ātrāk, jo nevaram vienoties?

A
atbild:
25. novembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba līgumu uzsaka darbinieks (atbilstoši Darba likuma 100. pantam), darba devējs ir tiesīgs šo darbinieku nodarbināt vienu mēnesi, lai šajā laikā atrastu jaunu darbinieku vai aizvietotāju.

Par citu – ātrāku – darba attiecību izbeigšanas termiņu puses var vienoties. Ja darba devējs nepiekrīt ātrākai darba attiecību izbeigšanai, darbiniekam ir pienākums šo gribu izpildīt.