Lasīšanai: 1 minūte

Paraksts uz dokumenta

J
jautā:
16. novembrī, 2020
lora Grauda

Lūdzu, piedodiet manu neatlaidību. Atbildi uz sava jautājuma Nr. 2164 otro daļu es nesaņēmu. Esiet tik laipni un pasakiet, kāds tiesību akts apgalvo, ka dokuments, ko parakstījusi persona, kurai nav tiesību to darīt, tiek uzskatīts par juridiski nederīgu.

A
atbild:
26. novembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tāda normatīvā akta, kas nosaka, kad dokuments nav spēkā esošs, nav. Taču ir normatīvais akts, kurš nosaka, kādos gadījumos dokuments ir spēkā esošs. Dokumentu juridiskā spēka likuma 4. pantā noteikts: lai dokumentam būtu juridisks spēks, viens no obligātajiem rekvizītiem ir paraksts. Tādējādi, ja dokumentu ir parakstījusi neatbilstoša persona, dokuments ir spēkā neesošs.