TĒMA: Tieslietas

Saskarsme ar bērnu, ja viens no vecākiem dzīvo ārzemēs

J
jautā:
15. novembrī, 2020
Nina

Lūdzu, palīdziet saprast, kāds ir iespējamais saskarsmes grafiks ar bērnu, ja bērns dzīvo ar tēvu Latvijā, bet māte ārzemēs. Vai māte var cerēt, ka brīvlaiku (vasaras) bērns pavadīs pie mātes? Nevaram vienoties.

A
atbild:
16. decembrī, 2020
Marika Mure
juriste

Lai sniegtu iespējami vispusīgu atbildi, ir nepieciešams vairāk informācijas par konkrēto situāciju.

Ja vecāki savā starpā nespēj vienoties par jautājumiem, kas saistīti ar aizgādības un saskarsmes tiesībām, tad domstarpības Latvijas teritorijā risināmas ar bāriņtiesas starpniecību. Tā novērtē situāciju un, ņemot vērā bērna intereses un viņam visatbilstošākos apstākļus, tiesai iesniedz savu atzinumu.

Ja bāriņtiesa, izvērtējot apstākļus, konstatēs, ka jūsu bērna interesēs ir vasaras brīvlaikus pavadīt pie jums, jūsu dzīvesvietā ārzemēs, tad nav pamata domāt, ka tiesai varētu būt pretējs viedoklis, ja vien tā negūs citus pārliecinošus argumentus par to, ka šāda lietu kārtība nav pieļaujama.