Darbinieks var izvēlēties, kurā bankā saņemt algu

J
jautā:
13. novembrī, 2020
Inta

Labdien! Cik pamatoti ir pieprasīt darbiniekam vienā konkrētā bankā atvērt kontu, uz kuru skaitīt darba algu? Vai tas neapspiež darbinieka tiesības? Piemēram, ja viņš vēlas ņemt hipotekāro kredītu citā bankā, kas sniedz labāku piedāvājumu, taču tā pieprasa, lai alga tiktu maksāta attiecīgās bankas kontā, kas nav uzņēmuma noteiktās bankas konts.

A
atbild:
24. novembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Lai gan Darba likuma 70. pants pamatā noteic, ka darba samaksa aprēķināma un izmaksājama skaidrā naudā, mūsdienās to izmanto mazāk. Likums dod darba devējam tiesības izmaksāt darba samaksu bezskaidrā naudā ar pārskaitījumu, taču ir nepieciešama rakstveida vienošanās, ka darbinieks piekrīt bezskaidras naudas norēķinam kredītiestādē.

Darba devējam neviena tiesību norma neparedz tiesības noteikt konkrētu kredītiestādi, kurā darbiniekam jāatver bankas konts darba algas saņemšanai.

Ja darbinieks ir piekritis darba samaksu saņemt bezskaidrā naudā, tad komisijas maksa bankai par pārskaitījuma veikšanu uz darbinieka kontu ir jāsedz darba devējam.