Vai var saņemt bezdarbnieka palīdzības pabalstu

J
jautā:
12. novembrī, 2020
Lāsma

Labdien. Mans bezdarbnieka pabalsts beidzas 26.12. Ja līdz šim laikam neizdodas atrast darbu, vai varu pieteikties uz bezdarbdnieka palīdzības pabalstu?

A
atbild:
19. novembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja piešķirtā bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods beidzas līdz 2020. gada 31. decembrim, bet Covid-19 infekcijas izplatības radīto apstākļu dēļ nav iespējams atgriezties darbā vai gūt ienākumus no saimnieciskās darbības un saglabājas bezdarbnieka statuss, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) var pieprasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu.

Bezdarbnieka palīdzības pabalstu piešķir no nākamās dienas, kad beidzas bezdarbnieka pabalsta izmaksa, un izmaksā ne ilgāk kā līdz 2020. gada 31. decembrim.

Tātad, ja neesat atradusi darbu, varat prasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu par dienām līdz šā gada beigām. Šāda iespēja ir paredzēta likuma “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” Pārejas noteikumu 23. punktā.

Lai saņemtu bezdarbnieka palīdzības pabalstu, ir jāiesniedz VSAA iesniegums. To var izdarīt: