Lasīšanai: 1 minūte

Kļūda dzimšanas apliecībā

J
jautā:
12. novembrī, 2020
Zita

Labdien! Sakiet, lūdzu, ko darīt, ja dzimšanas apliecībā ir nepareizi ierakstīts dzimšanas datums! Mans dēls dzima 09.11.2020., bet ierakstīts, ka 10.11.2020.

A
atbild:
17. novembrī, 2020

Par bērna piedzimšanu bērna tēvs vai māte paziņo dzimtsarakstu iestādei mēneša laikā pēc bērna piedzimšanas.

Atbilstoši Civillikuma 24., 25., 26. pantam, paziņojot par bērna piedzimšanu, iesniedz ārstniecības iestādes vai ārstniecības personas izsniegtu medicīnas apliecību, kas apliecina dzimšanas faktu.

Tātad jums ir jāpārbauda dzimšanas datums, kas ir ierakstīts ārstniecības iestādes reģistrā. Jo dzimtsarakstu iestāde vadās no informācijas, kas tiek iesniegta no ārstniecības iestādes. Kļūdas gadījumā jums ir jāsazinās ar dzimtsarakstu iestādi, pamatojot pareizo jūsu bērna dzimšanas datumu ar izziņu no ārstniecības iestādes, kurā tika reģistrēts bērna piedzimšanas datums.