TĒMA: Mājoklis

Ja dzīvoklī ir veikta pārbūve

J
jautā:
10. novembrī, 2020
Spídola

Vēlos pirkt dzīvokli, taču īpašnieks apgalvo, ka nav telpu grupas plāna, jo pirms sešiem gadiem nopircis to bez šī plāna. Dzīvoklis ir pārprojektēts jau 2006. gadā, plāna nav, ir tikai zemesgrāmata uz viņa vārda. Vai es drīkstu šo dzīvokli pirkt, ja nav plāna par telpu grupām?

A
atbild:
16. novembrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Pārbūve ir jāsaskaņo vietējās pašvaldības būvvaldē, un dzīvokļa īpašnieka rīcībā ir jābūt aktuālai telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas lietai. Ja tā nav, telpu pārbūve ir patvaļīga būvniecība, par kuru var sodīt.

Īpaši svarīga aktuālā telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas lieta pircējam ir tad, ja ir nepieciešams hipotekārais kredīts. Banka veiks īpašuma vērtējumu, un vērtētājs fiksēs nekustamā īpašuma reālo izvietojumu. Šādos gadījumos banka var atteikt kredītu vai noteikt termiņu, kurā legalizēt veiktās būvniecības izmaiņas.