TĒMA: Mājoklis

Ja grib mainīt pārvaldnieku

J
jautā:
10. novembrī, 2020
lora Grauda

Mūsu daudzdzīvokļu mājā ir 84 īpašumi. Kopsapulcē 29 dzīvokļu īpašnieki nobalsoja par nodošanu biedrībai “Kalnciems, Jaunības 2” mājas apsaimniekošanu mūsu mājā. Bet biedrības valdei liekas (trīs biedrības valdes locekļi), ka viņiem ir tiesības parakstīt ar dzīvokļu īpašniekiem līgumus par mājas apsaimniekošanu un pārvaldīšanu, un dara to. Esiet tik laipni un pasakiet, lūdzu, kāds tiesību akts vai likums apstiprina, ka nepiederošo personu parakstītam līgumam nav juridiska spēka.

A
atbild:
15. novembrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants nosaka dzīvokļu īpašnieku kopības kompetenci, kas cita starpā paredz arī atsevišķu vai visu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbību uzdošanu pārvaldniekam un to atsaukšanu. Taču, lai pieņemtu šādu lēmumu, nepieciešams, lai “par” nobalso dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv vairāk nekā pusi no visiem dzīvokļu īpašumiem.