Ko darīt ar palīgēkām, kas skaitās nojauktas

J
jautā:
10. novembrī, 2020
Janis

Manā īpašumā ir palīgēkas, kas pēc kadastra datiem skaitās nojauktas pirms 20 gadiem (ēku tehniskās inventarizācijas lietā ir ieraksts, ka ēkas nojauktas). Kadastrā.lv šīs ēkas vairs neparādās, bet ēkas dabā joprojām eksistē, nav pārbūvētas vai būvētas no jauna. Nojauktas tās nav. Arī zemesgrāmatā ir ieraksts, ka uz zemes atrodas palīgēkas (kadastra numuri nav minēti). Īpašumu iegādājos izsolē. Ko ar šādām ēkām drīkst darīt? Vai iespējams tās atjaunot kadastra sistēmā, vai arī tās jānojauc? Vai nojaukšanai arī šādā gadījumā jāizstrādā projekts? Kādi dokumenti vajadzīgi, ja nolemju šīs ēkas pārdot promvešanai?

A
atbild:
23. novembrī, 2020
Valsts zemes dienests
Hardijs Lāns, vecākais sabiedrisko attiecību speciālists

Lai sniegtu pilnvērtīgu konsultāciju LV portāla lasītājam par īpašuma sakārtošanu, nepieciešams precizēt vairākus jautājumus. Piemēram, kas tās ir par ēkām, kas atrodas uz izsolē iegādātā īpašuma zemes, vai šīs konkrētās ēkas kādreiz ir bijušas reģistrētas Kadastra informācijas sistēmā, vai arī šobrīd dabā redzamās ēkas ir uzceltas nojaukto ēku vietā no jauna, bet tām nav veikta kadastrālā uzmērīšana un tās nav reģistrētas Kadastra informācijas sistēmā. Lai to noskaidrotu un saņemtu pilnvērtīgu konsultāciju konkrētajā situācijā, aicinām portāla lasītāju sazināties ar Valsts zemes dienestu pa elektronisko pastu info@vzd.gov.lv vai tālruni 67038800.