Lasīšanai: 1 minūte

Grūtnieces pieprasītu atvaļinājumu atteikt nevar

J
jautā:
09. novembrī, 2020
Dace

Labdien! Esmu skolotāja, dekrētā jādodas 21. decembrī. Sarunu ceļā vēl nav izdevies vienoties ar darba devēju par ikgadējā atvaļinājuma piešķiršanu pirms dekrēta. Vai darba devējam ir tiesības man nepiešķirt šo atvaļinājumu?

A
atbild:
23. novembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesības uz grūtnieces pieprasītu atvaļinājumu pirms vai pēc grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma nosaka Darba likuma 150. panta ceturtā daļa. Šīs tiesības izmantošana darba devējam ir imperatīvs – darba devējs nevar atteikt sievietei grūtniecei šāda atvaļinājuma izmantošanu, aizbildinoties, ka tas nelabvēlīgi ietekmēs darba gaitu.