Kāda izglītība nepieciešama bioloģijas skolotājam

J
jautā:
07. novembrī, 2020
Kristīne

Labdien! Vai es, medicīnas studente, varu strādāt skolā par bioloģijas skolotāju? Vai ir jāveic kādas apmācības? Ar ko ir jāsazinās?

A
atbild:
25. novembrī, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Lai strādātu par vispārējās izglītības skolotāju, nepieciešama augstākā pedagoģiskā izglītība un atbilstoša mācību priekšmeta skolotāja kvalifikācija, augstākā izglītība mācību priekšmetam atbilstošā zinātnes nozarē un skolotāja kvalifikācija vai augstākā izglītība mācību priekšmetam atbilstošā zinātnes nozarē. Vienu gadu skolotāja mentora vadībā vienā izglītības iestādē var strādāt arī tad, ja ir augstākā izglītība mācību priekšmetam atbilstošā nozarē. Tas noteikts Ministru kabineta 2018. gada 11. septembra noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 2. punktā.

Vēl par pedagogu ir tiesīga strādāt persona, kura apgūst pedagoģisko izglītību.

Ņemot vērā jūsu jautājumā sniegto informāciju, var secināt, ka jums nav augstākās vai pedagoģiskās izglītības. Līdz ar to no jautājumā sniegtās informācijas izriet, ka par vispārējās izglītības bioloģijas skolotāju strādāt šobrīd nevarēsiet.