Lasīšanai: 1 minūte

Kā nopirkt kopīpašumu

J
jautā:
02. novembrī, 2020
Jekaterina

Labdien! Vēlos nopirkt garāžu uz zemes gabala, īpašniekam pieder 1/2 domājamā daļa no īpašuma, pārējās daļas pieder 3 cilvēkiem (pa 1/6). Kopējā īpašumā ietilpst zeme un ēka (2 garāžas ar vienu kopējo sienu). Vai pārdošanas/pirkšanas procesā ir jāiesaista parējie īpašnieki?

A
atbild:
06. novembrī, 2020

Jā, īpašuma (konkrētajā gadījumā – garāžas) pirkšanas un pārdošanas procesā, ja tas ir kopīpašums, jāiesaista pārējie īpašnieki. Proti, ir jāsaņem viņu piekrišana darījumam. Atbilstoši Civillikuma 1068. pantam rīkoties ar kopīpašuma priekšmetu drīkst tikai ar visu kopīpašnieku piekrišanu.