Vai, nosakot darba samaksu, jāņem vērā iepriekšējā pieredze valsts pārvaldē

J
jautā:
02. novembrī, 2020
Agnese

Labdien! Šobrīd strādāju pašvaldības iestādē. Nosakot mēnešalgu, netika ņemts vērā mans nepārtrauktais darba stāžs (13 gadi) dažādās valsts iestādēs. Tiek uzskatīts, ka esmu pirmo gadu uzsākusi darba attiecības. Vai, pārejot darbā no valsts uz pašvaldības iestādi (un otrādi), darba stāžs dzēšas?

A
atbild:
07. janvārī, 2021
Valsts kanceleja
Reinis Grāvītis, Komunikācijas departamenta Ministru kabineta preses sekretārs

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums deleģē tiesības pašvaldībām autonomi noteikt pašām savu darba samaksas sistēmu.

Nosakot mēnešalgas, pašvaldībām ir jāklasificē amati atbilstoši Valsts un pašvaldību institūciju amatu katalogam un jānodrošina princips, ka mēnešalgas nepārsniedz līdzīgu funkciju veicēju mēnešalgas valsts pārvaldes iestādēs.

Pašvaldības ir tiesīgas pašas izvērtēt un noteikt savā darba samaksas sistēmā, vai darbinieka iepriekšēja pieredze ir būtiska vai ne pašvaldības funkciju nodrošināšanai un vai tā ir ņemama vērā, nosakot mēnešalgu.