TĒMA: Nodokļi

Ja ir ienākumi no pakalpojumu sniegšanas, jāreģistrē saimnieciskā darbība

J
jautā:
16. oktobrī, 2020
Elizabete

Ja ir peļņa no “Youtube” un uz manu bankas kontu ir pārskaitīta nauda, kad un kādi nodokļi ir jāmaksā? Vai tie skaitās par saimniecisko darbību?

A
atbild:
02. novembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijas nodokļu tiesību akti nosaka: par fiziskās personas saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību. Fiziskai personai pirms saimnieciskās darbības uzsākšanas ir pienākums reģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējam, norādot saimnieciskās darbības jomu, kurā tiks veikta saimnieciskā darbība. “Youtube” interneta vietnē līdzās informācijai par peļņas gūšanas iespējām un veidiem ir vērsta uzmanība arī uz nodokļu saistībām: “Lūdzu, ņemiet vērā: iespējams, jums ir jāmaksā nodokļi savā dzīvesvietas valstī par gūtajiem ieņēmumiem no monetizētajiem videoklipiem pakalpojumā “Youtube”. Lai iegūtu detalizētus norādījumus, sazinieties ar vietējām nodokļu iestādēm.” Lai uzzinātu, kā jāpiesakās nodokļu maksāšanai, varat izmantot kādu no Valsts ieņēmumu dienesta norādītajām saziņas iespējām.