Kopīpašuma lietošanas kārtības maiņa

J
jautā:
16. oktobrī, 2020
Mihails

Labdien! Mūsu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas piegulošajā teritorijā ir izveidotas atsevišķas invalīdu autostāvvietas, kas bija paredzētas būvprojektā (māja tika nodota ekspluatācijā 2018. gada sākumā un atrodas Rīgā). Invalīdu autostāvvietas ir apzīmētas ar 844. papildzīmi un 942. ceļa apzīmējumu. Zemesgabals, uz kura atrodas dzīvojamā māja un attiecīgās autostāvvietas, ir kopīpašumā. Vai ir iespējams ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu likvidēt invalīdu autostāvvietas un izveidot to vietā parastas autostāvvietas (bez jebkādiem ierobežojumiem)? Vai tas, ka invalīdu autostāvvietas bija paredzētas būvprojektā, ir limitējošs faktors?

A
atbild:
21. oktobrī, 2020

Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta 2. daļas 2. punktu vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par kopīpašuma daļas lietošanas kārtības noteikšanu dzīvokļu īpašnieku starpā. Līdz ar to dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga lemt par kopīpašuma izmantošanas kārtības maiņu. Pēc dzīvokļu īpašnieku lēmuma pieņemšanas par kopīpašuma lietošanas kārtības maiņu attiecīgie grozījumi (ceļu zīmju un apzīmējumu maiņa) saskaņojami ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” un būvvaldi. Invalīdu stāvvietu statusa maiņa var būt limitējošs faktors atkarībā no tā, kādēļ šādas stāvvietas vispār projektā tika iekļautas un kādas konsekvences radīs statusa maiņa.