E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21479
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Pienākums samaksāt biedra naudu

J
jautā:
15. oktobrī, 2020
Vija

Labdien! Uz kāda pamatā ir jāveic biedra naudas maksājumi kooperatīvajai sabiedrībai? Vai šos maksājumus var veikt saskaņā ar kopsapulces protokolu, kurā ir atrunāts biedra naudas apmērs un maksājuma termiņš, vai tomēr sabiedrībai ir jāizraksta rēķins katram sabiedrības biedram?

A
atbild:
20. oktobrī, 2020

Saskaņā ar Kooperatīvo sabiedrību likuma 12. panta 1. daļas 8. punktu sabiedrības statūtos norāda iestāšanās maksas un biedra naudas lielumu (ja tāda paredzēta). Tādējādi biedra naudas apmēram, apmaksas kārtībai un citiem finanšu jautājumiem ir jābūt noteiktiem sabiedrības statūtos. Taču, ņemot vērā to, ka sabiedrības augstākā lēmējinstitūcija ir sabiedrības biedru kopsapulce (likuma 30. panta izpratnē), jautājums par biedra naudas iemaksu kārtību un apmēru var tikt izlemts arī biedru kopsapulcē. Biedra naudas iemaksas kārtību (biedrs patstāvīgi veic iemaksu sabiedrības norēķinu kontā, vai sabiedrība izraksta rēķinu par biedra naudas iemaksu) ir tiesīga noteikt arī sabiedrības lēmējinstitūcija (vai attiecīgā kārtība ir atrunāta sabiedrības statūtos). Šādā situācijā lietā nav obligāta prasība pēc sabiedrības izrakstīta rēķina. Lietā ir nozīme tikai tam, vai minētā samaksas kārtība ir noteikta statūtos un vai visi sabiedrības biedri ar šo kārtību ir iepazīstināti.  

Ja biedra naudas iemaksa tiek veikta ar pārskaitījumu kredītiestādē, tad sabiedrībai kā attaisnojuma dokuments šādos apstākļos kalpos konta izraksts. Savukārt, ja maksājums tiek veikts skaidrā naudā, – kases ieņēmumu orderis.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU