Kā pieteikties mantojumam

J
jautā:
14. oktobrī, 2020
Ilona

Labdien! Man pirms mēneša nomira mamma. Cik ilgā laikā man ir jāpiesakās uz mantojumu? Kā notiek pieteikšanās uz mantojumu? Neesmu ar to nekad saskārusies. Mēs esam divi oficiālie mantinieki – es un mans brālis. Brālis ar mammu dzīvoja kopā, mammas īpašumā. Viņš arī par mammu rūpējās līdz miršanas brīdim, jo viņa bija smagi slima. Es ar savu ģimeni dzīvoju Vācijā. Es mammai un brālim centos palīdzēt finansiāli. Vai es varu uz mantojumu pieteikties attālināti, vai ir tāda iespēja? Pašlaik es nemaz citu iespēju nezinu. Jo es dzīvoju Vācijā, un ir sākusies pandēmija, un ir ierobežojumi izbraukšanai.

A
atbild:
17. novembrī, 2020
Marika Mure
juriste

Līdz ar mantojuma atstājēja nāvi iestājas mantojuma atklāšanās. Tādējādi kā jums, tā brālim ir tiesības pieteikties mantojumam, tiklīdz saņemta miršanas apliecība. Ja brālis to jau ir izdarījis, tad jums jāievēro notāra izsludinātais pieteikšanās termiņš. Lai to konstatētu, būtu lietderīgi ielūkoties “Latvijas Vēstneša” oficiālajās publikācijās “Mantojumu ziņas”. Ja neviens no jums vēl nav pieteicies mantojumam, sazinieties ar notāru, kas praktizē tajā apgabaltiesas darbības teritorijā, kurā bija mirušā pēdējā dzīvesvieta, lai noskaidrotu mantojuma pieteikšanās jautājumus, tostarp attālinātas pieteikšanās kārtību. Detalizētāku informāciju par pieteikšanās termiņiem mantojumam lasiet šeit.